Başlangıç > İçişleri Bakanlığından Haberler > Ankara Anlaşmasında Eş ve Çocukların Kalıcı Oturumları Onaylanmaya Başlandı

Ankara Anlaşmasında Eş ve Çocukların Kalıcı Oturumları Onaylanmaya Başlandı

29/11/2017

İçişleri Bakanlığı’ndan bugün alınan bilgiye göre 27 Kasım 2017 itibarıyla, Ankara Anlaşmasında tüm kalıcı oturum başvurularının incelenmeye alındığı ve uygun olanların kalıcı oturumlarının onaylanmaya başlandığı bildirildi.

Bilindiği üzere, İngiltere İçişleri Bakanlığı, Aydoğdu davası sonrasında kalıcı oturum başvurularını değerlendirmeyi durdurmuş, daha sonra sadece tek başına başvurmuş olanların başvurularını değerlendirmeye almıştı. Ancak ailece kalıcı oturuma başvurmuş olanların başvurularını incelemiyor ve bunun için İçişleri Bakanlığı’ndan yönetmeliğin beklendiği belirtiliyordu.

Bugün alınan bilgiye göre, kalıcı oturum başvurularının tüm başvuranlar için değerlendirmeye alındığını belirtiliyor. Bu durumun, Türkiye Başbakanı’nın ziyareti sonrasına denk gelmesinin tesadüf olmadığı fikrindeyim. Umarım, Bakanlıktan alınan bilgide, UYGUN OLANLARIN başvurularının incelemeye alınacağı ifadesinde UYGUN kelimesi yeni bir kıstasa işaret etmiyordur.

Aylardır endişe içinde bekleyen ailelerin, kısa zamanda kalıcı oturumlarını alarak endişeli bekleyişlerine son vermeleri dileğiyle…

 

%d blogcu bunu beğendi: